PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Neděle 24.06.2018
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

ZÁVĚR 20. NOVODOBÉ PLAVEBNÍ SEZÓNY

Začátek akce: 16.09.2017 (So)
Předpokládaný konec: 16.09.2017 (So)
Druh akce: Folklor
Místo konání: Prachatice: Libín - S, folklorní sdružení
Závěr 20. novodobé plavební sezóny na Schwarzenberském plavebním kanálu v sobotu 16.09.2017 u hraničního potoka Ježová / Iglbach

Folklorní soubor Libín-S Prachatice nebude při závěru plavební sezóny chybět, stejně jako jeho rakouský partner - organizace cestovního ruchu Tourismusverband Böhmerwald. V letošním roce se přidají i pracovníci státního podniku Lesy České republiky svým DNEM S LČR.

Program začne ve 13:00 hodin setkáním s jihočeským folklorem. Ve 13:45 hod. počítáme s prezentací rakouského souboru. Ve 14:30 hod. přijde na řadu poslední letošní ukázka plavení dříví na Schwarzenberském plavebním kanálu. Po plavení, předpokládá se kolem 15:00 hod., už naváže doznění ve folklorním duchu.

Již zhruba ve 12:00 hod. by měl zahájit svůj provoz stánek folklorního souboru Libín-S Prachatice s různými pochoutkami z grilu, ale i domácími sladkostmi, samozřejmě také s nápoji. Svůj malý stánek s kávou a domácími koblihami budou mít i členové rakouského plaveckého spolku Kulturerbe Schwarzenbergischer Schwemmkanal - Böhmerwald a lesníci ze Správy toků - oblast povodí Vltavy, u toho dostanete informační materiály i drobné suvenýry.


Ing. Hynek Hladík
předseda Libín-S Prachatice, z.s. a
plavební ředitel
CZ-38301 Prachatice
+420 602272442
E-mail hladik.hynek@seznam.cz
www.schw-kan.com


V sobotu 16.09.2017 bude u hraničního potoku Ježová / Iglbach uzavřena 20. novodobá plavební sezóna na Schwarzenberském plavebním kanálu. Bude to závěrečná akce projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu, jehož nositelem je Libín-S Prachatice, hlavním partnerem je rakouská organizace cestovního ruchu Tourismusverband Böhmerwald.

V závěru plavební sezóny se setkáme i s lesníky ze státního podniku Lesy České republiky - Správy toků - oblast povodí Vltavy, program bude obohacen o Den s LČR.

Program začíná přímo na česko-rakouských hranicích pod Svatým Tomášem ve 13:00 hodin setkáním s jihočeským folklorem. Již po prvním tanci účastníky pozdraví vedoucí folklorního souboru Libín-S Prachatice i plavební ředitel Hynek Hladík. Během odpoledne přivítají členové folklorního souboru sice na rakouském území, ale jen několik metrů od českých hranic, hosty typickým českým způsobem – chlebem a solí. Krátce před druhou hodinou předají Libíňáci za přítomnosti rakouských plavců plavebnímu řediteli letošní plavební věnec – nejen symbol česko-rakouské spolupráce na Schwarzenberském plavebním kanálu, ale také symbol končící plavební sezóny. Tento akt má již svoji tradici. Přijde řada na přípitek, na za srdce beroucí písničku, ale i na společný tanec přímo na hranicích. O půl třetí začne přečtením plavebního rozkazu poslední letošní plavení dříví, které se bude vhazovat na rakouském území a pak bude putovat do Čech. Ještě než připluje dřevo ke hranicím, položí členové Libín-S Prachatice na hladinu plavební věnec, který pak budou po několik desítek metrů doprovázet s českými lidovými písničkami. Po plavení bude pokračovat setkání s jihočeským folklorem. Pak již plavební ředitel Hynek Hladík prohlásí 20. novodobou plavební sezónu za ukončenou. Plavební věnec bude umístěn na nedaleký turistický přístřešek na břehu plavebního kanálu – Chatu Roberta Baldassariho.

Projekt Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu 2017 podpořila finančně obec Nová Pec, město Prachatice, zářijové akce získaly podporu Evropské unie z Fondu malých projektů Rakousko - Česká republiky 2014-2020.
Základní informace: Libín - S, folklorní sdružení
Další informace:http://schw-kan.com
Autor:Luděk Šorm (FOLKLOR.CZ)
organizace č.24
Aktualizace:14.09.2017 v 17:52 hodin

VYHLEDÁVÁNÍ V DATABANCE AKCÍ

Copyright 1998-2018 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA